Novi Sad
05.08.2025.
14:37 > 14:37
Antikorozivni premazi, peskarenje, farbanje neki su od radova koji će se izvoditi na Mostu slobode u narednom periodu.
  • Zoki NS

    05.08.2025 17:29
    Tako ce biti i sa koridorima i tunelima, i novim mostovima, nije to samo izgraditi, mnogo vaznije je redovno odrzavanje, inace se dovodi u rizik nosivost i stabilnost kako mostova, tako i putne infrastrukture.
    Most slobode, treba pesacke staze ponovo asfaltirati, mogli bi i asfalt na putu u dve, tri faze, koroziju sa spoljasnje strane konstrukcije, farbanje metalne kontrukcije. Obavezno proveriti zatege na kontrolne sile zatezanja tj spregnutih kablova, izuzetno vazno, bez toga cela putna trasa gubi nosivost i most moze zavrstiti u reci. Treba pristupiti strucno i odgovorno, angazovati lica sa dugogodisnjim iskustvom odrzavanja sa licencom i referencama, ako uopste misle da se nedesi slucaj kao sa nadstresnicom. Gradjevina je jedna od najozbiljnijih i najvaznijih nauka, tu nema mesta za greske, koje mogu dovesti do katastrofalnih posledica.
  • Novosađanin

    05.08.2025 17:18
    Kandelabri
    A da zamenite kandelabre koji su usled vašeg stručnog održavanja popadali?
  • Arman

    05.08.2025 17:11
    Most Slobode
    Ovo je ko zna koji tender za održavanje a most u sve lošijem stanju.
    Pa svake godine neko peskarenje i premazivanje a on stalno zarđao! Dokle fušeracije?
  • Nsn

    05.08.2025 16:48
    Mislim da smo svi bezbedniji ako ovi više nikad ništa ne rekonstruišu.
  • Novosadjanin

    05.08.2025 16:35
    Pitam se pitam
    da li je neko pogledao most sa Stranda. Sve od pocetka do kraja mosta zardjalo. Hoce li i to sanirati?
  • Zebra

    05.08.2025 16:26
    Koliko je plaćeno “održavanje” istog na godišnjem nivou? I zbog čega ništa nije održavano?! Gde je taj novac??
  • Boško

    05.08.2025 16:21
    Šminka ili rekonstrukcija?
    Kao što je 021 pisao, pešačke staze su pune rupa i korova. Naravno i bez rasvete zbog uklanjanja el. stubova.
    U tekstu se navodi
    "izrada zaštitnog hidroizolacionog premaza za beton na pešačkim stazama*
    Jedan manji deo staza je prethodnim radovima betoniran. Da li to znači da se samo taj deo" štiti", dok je ostatak staza u rupama pod asfalt om?
  • Zuti lopov

    05.08.2025 15:34
    Jedino Vucic gradi
    Koja je ono vlast rekonstruisala Most slobode?
  • Biciklista

    05.08.2025 15:15
    Posle tolikih godina, biciklistička staza ni u najavi. Sramota!
  • M

    05.08.2025 15:09
    A biciklisticke staze, nista? :(

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna